معاون شهردار باخرز؛وجود ظرفیت های مناسب در باخرز برای انجام سرمایه گذاری های اقتصادی

۱۳۹۶/۱۰/۱۸ تعداد بازدید: ۳۱۳

معاون شهردار باخرز از وجود ظرفیتهای جمعیتی، تجاری، اقتصادی و جغرافیایی دراین شهر محروم برای حضور سرمایه گذاران در سطوح مختلف خرد و کلان خبر داد.

 معاون شهردار باخرز از وجود ظرفیتهای جمعیتی، تجاری، اقتصادی و جغرافیایی دراین شهر محروم برای حضور سرمایه گذاران در سطوح مختلف خرد و کلان خبر داد.

عبدالخالق رفعتی در گفتگو با روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی با اشاره به تاسیس شهرداری باخرز از اواخر سال 69، عنوان کرد: این شهر با حدود 9 هزار نفر جمعیت ثابت در مجاورت شهرهای تایباد، تربت جام، خواف و تربت حیدریه واقع شده که از این حیث شرایط استراتژیک خوبی برای سرمایه گذاری های اقتصادی دارد.

وی به افزایش جمعیت شناور این شهر تا 25 هزار نفر در روز اشاره کرد و افزود: نزدیکی شهرستان باخرز به شهرهای مختلف و برخوداری از 58 روستا، باعث شده که تعداد زیادی  از افراد برای انجام کارهای روزمره به شهر باخرز وارد شوند که قطعا از خدمات شهرداری نیز استفاده میکنند.

معاون شهردار باخرز به کمبود اختصاص اعتبارات دولتی به  باخرز علی رغم وجود استعدادهای فراوان در این شهر بیان کرد: اقدامات زیادی در طول این چند سال در حوزه ارتقاء زیرساختهای شهری صورت گرفته اما بافت روستایی کماکان در باخرز حفظ شده که نیاز است بیشتر از اینها کار شود.

رفعتی به ظرفیتهای خوب حوزه گردشگری شهر باخرز اشاره و عنوان کرد: وجود اقلیم و آب و هوای مناسب، ارتفاعات و دره های طبیعی و زیبا، 21 جاذبه تاریخی و گردشگری و قدمت بسیار کهن شهر باخرز جذابیت هایی است که باتوجه به نبود مرکز تفریحی مناسب در منطقه می توان برروی آن برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری شهرستان، عنوان کرد: برنامه های خوبی در جهت ایجاد زیرساختها و توسعه ظرفیتهای گردشگری در شهر باخرز در دست بررسی قرار دارد که قعطا با مشارکت بخش خصوصی و دستگاه های مرتبطی چون سازمان همیاری می توان، طرحهای مناسبی را تدوین و عملیاتی کرد.

معاون شهردار باخرز به موقعیت تجاری این شهر و استقبال مردم شهرهای مختلف از بازارهای آن برای خرید اقلام مورد نیاز خود اشاره و عنوان کرد: با توجه به شاخصه های فرهنگی و اعتقادی خاص تجار و اصناف مختلف باخرز که به انصاف و ارزان فروشی و قناعت معروف هستند، ظرفیتهای تجاری خوبی از گذشته های دور در این شهر ایجاد شده که می توان با سرمایه گذاری مناسب پتانسل های درآمدی این بخش را نیز برای کمک به حوزه شهری و خدمات رسانی به مردم، ارتقاء بخشید.

وی نقش سازمان همیاری را در توانمندسازی شهرداریهای محروم موثر عنوان کرد و گفت: ارتباط خوبی در تامین نیازمندیهای شهری اعم از ماشین آلات و المانهای شهری با سازمان همیاری شهرداری های استان داریم و تجهیزات تامین شده از سوی سازمان تاکنون از کیفیت و تاییدات مناسبی برخوردار بوده، اما باید تسهیلات و حمایتهای این سازمان به عنوان یک نهاد متولی به شهرهای کم برخوردار ویژه تر باشد.

رفعتی بااشاره به تاثیر بالای اقدامات حمایتی و پشتیبانی سازمان همیاری از دست اندرکاران شهرداریهای محروم در پیشبرد اهداف این نهاد های خدماتی، ادامه داد: با توجه به بعد مسافت شهرها دور از مرکز استان فراهم کردن امکانات رفاهی برای کارکنان و دست اندرکاران شهرداریهای استان که برای انجام امور مختلف به مشهد و یا تهران سفر می کنند می تواند کمک شایانی به شهرداری ها باشد.

وی با بیان اینکه واحد بازرگانی سازمان همیاری با نگاه تخصصی، فنی و کنترلی خود  به خوبی بار تامین نیازهای شهرداریها را به تجهیزات، ماشین آلات، کالاها و مبلمان شهری از دوش ما برداشته است عنوان کرد:  اما این نهاد با توجه به توانمندیهایی که دارد باید در بعد کلان تر به ویژه در حوزه سرمایه گذاری های مشارکتی مانند ایجاد شرکت ها و کارخانه هایی که نیازهای مبرم شهرداریها ازجمله سنگ، جدول، قطعات بتنی و از این قسم را تامین می کند، ورود پیدا کند؛ چرا که این پتانسیل در شهرهای اطراف و مجاور ما وجود دارد و می تواند ظرفیتی مناسب در جهت تامین نیازهای شهری و همچنین اشتغال زایی و ایجاد درآمدپایدار برای شهردارهای کم برخورداری چون باخرز ایجاد کند./.م.ا/1682/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا