معاون سرمایه گذاری و مشارکت های سازمان همیاری شهرداری ها خبر داد؛ استفاده از توان سازمان همیاری شهرداریها در احیای کاروانسرای زعفرانیه سبزوار

۱۳۹۶/۴/۳۱ تعداد بازدید: ۱۹۸

معاون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی از همکاری با صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور در پروژه احیای کاروان سرای زعفرانیه سبزوار خبر داد.

معاون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی از همکاری با صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور در پروژه احیای کاروان سرای زعفرانیه سبزوار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، ساسان نورین مقدم با بیان این خبر گفت: این پروژه بر اساس

مزایده ای که توسط صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی کشور برگزار گردید به سازمان همیاری در حال واگذاری است.

وی به توانمندی های سازمان با اتکا به شرکت ها و موسسات تابعه خود در بخش های عمرانی، گردشگری، تولید و ... اشاره کرد و افزود: این واگذاری بر اساس ظرفیت های سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در رقابت با سایر متقاضیان صورت گرفته که نشان از تلاش و نگاه به توسعه در نقاط مختلف و در حوزه های متنوع دارد.

معاون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، بیان کرد: باتوجه به رسالت تعریف شده برای سازمان همیاری در جهت کمک به توسعه ظرفیت های مختلف شهری تلاش داریم در احیا و بازسازی این بنای ارزشمند تاریخی، از توان اقتصادی، سرمایه گذاری، عمرانی و گردشگری سازمان و همچنین شرکت ها و موسسات تابعه استفاده کنیم.

وی با اشاره به شروع عملیات مرمت و احیاءی کاروان سرای زعفرانیه سبزوار پس از طی مراحل قانونی لازم، ادامه داد: قطعا احیای مطلوب این بنای تاریخی و انجام اقدامات تخصصی و کارشناسی شده در این حوزه، می تواند علاوه بر رونق صنعت گردشگری، جذب مسافران  و گردشگران داخلی و خارجی به اشتغال زایی و ایجاد درآمدهای پایدار در روستای زعفرانیه و منطقه کمک کند.

وی افزود: همچنین مصمم هستیم در احیاء این بنای ارزشمند تاریخی از تخصص و توان کارشناسان بومی و دانشگاهی استفاده کنیم، مرمت بنای کاروانسرای زعفرانیه می تواند در احیاء تاریخی حوزه پیرامون نیز اثربخش باشد که سازمان برای آنها نیز برنامه ریزی هایی خواهد داشت تا در آینده شاهد شکوفایی حیات روستا و اهالی باشیم /م.ا/1578/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا