معاون سرمایه گذاری سازمان همیاری شهرداری های استان تاکید کرد؛ لزوم ارتقاء جایگاه بوم گردی خراسان رضوی با استفاده از توان سازمان همیاری

۱۳۹۶/۶/۲۸ تعداد بازدید: ۳۰۵

معاون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی از برنامه ریزی این سازمان در جهت ارتقاء جایگاه بوم گردی استان خبر داد.

 معاون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی از برنامه ریزی این سازمان در جهت ارتقاء جایگاه  بوم گردی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، ساسان نورین مقدم در جلسه کمیسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان که روزگذشته به میزبانی این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: در جهت اجرای تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان همیاری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، برنامه ریزی و توسعه ظرفیت های بوم گردی خراسان رضوی در دستور کار سازمان همیاری شهرداریها و موسسات وابسته آن قرار گرفته است.

وی افزود: همچنین بر اساس تفاهم نامه مشترک همکاری بین وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز به حوزه بوم گردی به عنوان بخشی مهم در صنعت گردشگری کشور تاکید بسیاری دارد.

معاون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی ادامه داد: در حال حاضر سهم و جایگاه استان در مقوله بوم گردی از موقعیت مناسبی برخوردار نیست که باید در این جهت تلاش مضاعف شود.

وی با اشاره به ظرفیت ها و جذابیت های این حوزه از جمله تنوع اقلیمی و جغرافیایی، تعدد آثار تاریخی، تنوع فرهنگی و قومی و... در استان،  عنوان کرد: با توجه به پراکندگی ظرفیتی و توزیع جغرافیای مناسب در بخش بوم گردی و تاکیداتی که در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال وجود دارد، برنامه ریزی های جدی با هدف ایجاد اشتغال در کمیته های مشترک صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی و سایر دستگاه های مرتبط در کمسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری به عنوان سازمان مجری برای هماهنگی ممیزی و ارتقاء جایگاه بوم گردی استان در سطح کشور ایفا نقش خواهد کرد.

مدیر موسسه توسعه گردشگری سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی نیز در این راستا اظهار کرد: بوم گردی یکی از موضوعات جدید و خلاقانه در صنعت گردشگری کشور است که به عنوان یک از نیازهای زندگی شهری برای کسب آرامش و تجربه محیط های بکر و روستائی مورد توجه قرار دارد.

جعفر فرشچی ادامه داد: خوشبختانه در جلسات همفکری مختلف، بررسی ها و مطالعات خوبی در جهت توسعه مبحث مغفول مانده بوم گردی استان و گسترش این بخش صورت گرفته که به ارتقاء جایگاه خراسان رضوی در صنعت گردشگری کشور کمک خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم با تلاش و همکاری سازمان میراث فرهنگی استان و معاونت سرمایه گذاری سازمان همیاری بتوانیم به عنوان سازمان مجری در این پروژه ایفای نقش کنیم ودر راستای توسعه گردشگری پایدار در کشور گامهای مثبتی برداریم.

گفتنی است، در جلسه روز گذشته کمیسیون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، نمایندگان دفتر فنی استانداری، ادارات کل میراث فرهنگی، منابع طبیعی و آبخیزداری، حفاظت محیط زیست، اموراقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، مدیریت اموراراضی، انجمن صنغفی مهندسان معمار و شرکت آب منطقه ای استان خراسان رضوی نیز حضور داشتند./م.ا/1603/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا