مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان؛ به طور جدی برای از سرگیری تولید ژلاتین حلال در مشهد تلاش می کنیم

۱۳۹۶/۳/۲۵ تعداد بازدید: ۴۶۲

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی دربازدید از کارخانه ژلاتین آریا اظهار کرد: تلاش ها برای بازسازی و ارتقاء تجهیزات کارخانه، تولید مجدد این محصول حلال و کمک به اشتغال زایی در مشهد به طور جدی دنبال می شود.

 مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی دربازدید از کارخانه ژلاتین آریا اظهار کرد: تلاش ها برای بازسازی و ارتقاء تجهیزات کارخانه، تولید مجدد این محصول حلال و کمک به اشتغال زایی در مشهد به طور جدی دنبال می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، قربان میرزایی صبح امروز25 خرداد ماه به همراه قائم مقام، معاونان و مدیرحراست و بازرسی سازمان همیاری از روند اقدامات انجام شده در جهت راه اندازی مجدد کارخانه ژلاتین آریا بازدید کرد.

 وی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در این راستا عنوان کرد:  پروژه راه اندازی مجدد کارخانه تاکنون پیشرفت خوبی داشته اما ممکن است بازسازی برخی تجهیزات وارتقاء آن ها با تکنولوژی مدرن روز به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.
مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با تاکید بر جدیت این سازمان در جهت راه اندازی مجدد این مجموعه تولیدی، افزود: تمام عزم و تلاش دست اندرکاران، مدیران و هیات مدیره سازمان در جهت استفاده بهینه از این فرصت مطلوب متمرکز شده است.

وی ادامه داد: تلاش داریم با برنامه ریزی مدون و بهره گیری از استراتژی و امکانات مدرن و روز دنیا، فعالیت این کارخانه را به عنوان بزرگترین کارخانه تولید ژلاتین حلال در کشور از سربگیریم.

 میرزایی عنوان کرد: قطعا با راه اندازی مجدد این کارخانه علاوه بر تولید محصولی حلال و مطمئن در جهت تامین نیاز داخلی به ژلاتین خوراکی و صنعتی، گامی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای تولیدملی و اشتغال برداشته خواهد شد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی با اشاره به برخی مشکلات حقوقی شرکت ژلاتین آریا بیان کرد: خوشبختانه این مسائل با توجه به نیازی که در کشور به تولیدژلاتین حلال برای تامین مواد اولیه صنایع دارویی، غذایی و صنعتی احساس می شود و همچنین تاثیر مثبتی که تولید داخلی این محصول در جلوگیری از خروج ارز دارد، به زودی مرتفع خواهد شد.

وی گفت: تلاش زیادی برای شناسایی نقاط ضعف این پروژه انجام و در جهت رفع آنان کارگروهی تخصصی تشکیل شده که قراراست طی یک دوره 100 روزه مرمت، بازسازی وارتقاء تجهیزات کارخانه ژلاتین آریا به پایان برسد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی  ضمن قدردانی ازتلاش های بی دریغ درست اندرکاران پروژه بازسازی کارخانه ژلاتین آریا، اظهارامیدواری کرد که حداکثر در پائیز سال جاری شاهد فعالیت مجدد این کارخانه به عنوان یکی از سرمایه های بزرگ اقتصادی استان و تولید ژلاتین حلال در مشهد باشیم.

گفتنی است شرکت ژلاتین آریا با قابلیت اشتغال حداقل 100 نفر نیروی مستقیم دارای ظرفیت اسمی سالانه تولید 1200 تن ژلاتین از پوست و استخوان دام سنگین از سال 1386 در مشهد ایجاد شده است که متاسفانه به دلیل افزایش واردات این محصول از دیگر کشورها حدود 4 سالی است که تولید خود را متوقف کرده است./م.ا/1557/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا