مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان خبر داد؛ احیای بزرگترین کارخانه تولید ژلاتین حلال کشور در مشهد

۱۳۹۶/۳/۱ تعداد بازدید: ۴۴۲

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی از راه اندازی مجدد بزرگترین کارخانه تولید ژلاتین حلال کشور در مشهد خبر داد.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی از راه اندازی مجدد بزرگترین کارخانه تولید ژلاتین حلال کشور در مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی، قربان میرزایی با بیان این خبر گفت: اقدامات اولیه در جهت راه اندازی شرکت ژلاتین آریا وابسته به سازمان همیاری در حال انجام است.

وی با تاکید بر لزوم توجه همگانی مسوولان در بخش های مختلف به تولید و اشتغال، افزود: تلاش داریم در جهت استفاده بهینه از این فرصت مطلوب با برنامه ریزی و استراتژی جدیدی کار تولید این محصول با اهمیت را در مشهد از سر بگیریم.

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی ادامه داد: متاسفانه این شرکت به دلیل افزایش واردات ژلاتین از دیگر کشورها نتوانست به کا رخود ادامه دهد و حدود 4 سالی است که تولید خود را متوقف کرده است.

وی به نیاز کشور به ژلاتین برای استفاده در صنایع دارویی، غذایی و صنعتی  اشاره و بیان کرد: در حال حاضر با عزم بالایی تلاش های اولیه برای مرمت، بازسازی و تجهیز مجدد دستگاه ها و سیستم تولید این کارخانه را آغاز کرده ایم.

میرزایی گفت: قطعا راه اندازی خط تولید این کارخانه علاوه بر تامین نیاز داخلی، کمک به تولید ملی و اشتغال زایی به جلوگیری از خروج ارز و تامین ژلاتین حلال و با اطمینان برای کارخانجات صنایع غذایی و داوریی مانند شیرینی، شکلات، داروسازی و در بخش صنعتی در زمینه تولیدات فتوگرافیک، کاغذسازی، مواد آرایشی، کبریت و ... در کشور کمک شایانی خواهد کرد.

گفتنی است، شرکت ژلاتین آریا با قابلیت اشتغال حداقل 100 نفر نیروی مستقیم دارای ظرفیت اسمی سالانه تولید 1200 تن ژلاتین از پوست و استخوان دام سنگین در شهر مشهد مستقر است و با مالکیت عمده سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در سال 1386 ایجاد شده است. /م.ا/1548/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا