قائم مقام سازمان همیاری شهرداریهای استان خبر داد؛ مراودات سازمان همیاری خراسان رضوی با شهرداری ولایت قندهار افغانستان

۱۳۹۶/۷/۱۳ تعداد بازدید: ۳۴۲

قائم مقام سازمان همیاری شهردای های خراسان رضوی از انجام مذاکرات و تفاهم نامه های دوجانبه با بخش خصوصی و شهرداری ولایت قندهار در راستای همکاری خای مشترک اقتصادی و بازرگانی خبر داد.

قائم مقام سازمان همیاری شهردای های خراسان رضوی از انجام مذاکرات و تفاهم نامه های دوجانبه با بخش خصوصی و شهرداری ولایت قندهار در راستای همکاری خای مشترک اقتصادی و بازرگانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان همیاری شهرداریهای خراسان رضوی، اسماعیل نورمحمدی با اشاره به سفرش به ولایت قندهار در راس یک هیئت اقتصادی و فنی از سازمان همیاری عنوان کرد: این سفر با همراهی تعدادی از کارشناسان امور اقتصادی، صنعتی، گردشگری و سرمایه گذاری سازمان در راستای توسعه روابط اقتصادی با بخش خصوصی کشور افغانستان انجام شد.

وی افزود: در این سفر زمینه ها و ظرفیتهای موجود در بخش خصوصی قندهار برای انجام همکاری های مشترک به صورت همه جانبه بررسی و تفاهم نامه هایی منقعد شد و هماهنگی های لازم در خصوص نحوه اجرای این همکاریها با دستگاههای دولتی ولایت مذکور صورت گرفت.

قائم مقام سازمان همیاری شهردای های خراسان رضوی، ادامه داد: در چارچوب این تفاهم نامه، اولویتهایی چون گردشگری سلامت، صادرات کالاها و داروهای پزشکی، همکاری درجهت توسعه و صنعتی شدن بخش کشاورزی و درحوزه تولیدات کالاهای مورد نیاز بازار مصرف افغانستان، صدور خدمات فنی و مهندسی و کالاهای ساختمانی ایران به این منطقه، مورد ارزیابی برای انجام برنامه ریزی های اجرایی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین طی مذاکره با مسئولان شهرداری قندهار در خصوص نحوه و چگونگی همکاریهای حوزه شهری و شهرداریها این ولایت با سازمان همیاری و شهرداریهای استان مورد بررسی قرار گرفت.

نورمحمدی با بیان اینکه ولایت قندهار به عنوان یکی از مناطق مهم و تاثیرگذار کشور دوست و همسایه افغانستان محسوب می شود، گفت: به منظور تحقق هرچه بهتر برنامه توسعه روابط سازمان همیاری خراسان رضوی و شهرداری های این ولایت مقرر شد، برنامه ریزی و ساماندهی های لازم در جهت تنظیم مراودات دوجانبه در حوزه های مورد توافق برای همکاری های مشترک صورت گیرد./م.ا/1608/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا