شهردار همت آباد تاکید کرد؛ لزوم انتخاب نماینده شهرداران با درجات هم سطح در شورای سازمان همیاری

۱۳۹۶/۹/۲۷ تعداد بازدید: ۳۸۸

شهردار همت آباد اظهار داشت: وجود نماینده شهرداری ها با درجه های پایین در شورای سازمان همیاری می تواند به فهم بیشتر مشکلات شهرهای کم برخوردار از سوی مسئولان کمک کند.

 علی زروندی در گفتگو با روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی گفت: همت‌آباد با حدود 2 هزار نفر جمعیت به عنوان مرکز بخش طاغنکوه شهرستان فیروزه، در ۱۰ کیلومتری غرب این شهرستان  قرار دارد و بر اساس مصوبه دولت در سال ۱۳۸۷ از روستا به شهر ارتقا و شهرداری آن در سال مهرماه ۸۹ رسما تاسیس یافته است.

وی ادامه داد: در طول حدود 7 سالی که از افتتاح شهرداری می گذرد، مطالعات کلی شهر به خوبی انجام شده و سند راهبردی توسعه شهری در همت آباد در حال تهیه شدن است.

شهردار همت آباد با اشاره به اقدامات زیرساختی انجام شده در این شهر عنوان کرد: مشکلات زیرساختی شبکه آب شهر با گذشت حدود 35 سال از عمرآن، به خوبی مرتفع شده و علاوه بر آن زیرساختهای مربوط به گاز، مخابرات، فیبرنوری و ... نیز با استفاده از مشاوران  هرحوزه و بر اساس پروژه های برنامه ریزی شده در شهر فراهم شده است.

وی بابیان اینکه هنوز فضای عمومی شهر نیاز به توسعه و بهبود دارد، گفت: همت آباد همچنان به عنوان یکی از دو شهر فاقد گاز در خراسان رضوی محسوب می شود که خوشبختانه اقدامات خوبی در جهت گازرسانی از سوی مسوولان استانی در حال انجام است. و در آینده نزدیک شاهد برخورداری مردم شریف همت اباد از نعمت گاز خواهیم بود.

زروندی با اشاره به نیاز همت آباد به ایجاد زیرساختهای شهری دیگر، افزود: وجود اراضی ملی، راه‌آهن مشهد تهران در شمال شهر و جاده ‌ارتباطی بین ‌شهری فیروزه به سبزوار , از شاخصه های مهم شهر همت آباد است که با توجه به 13 سال معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری در اراضی ملی این منطقه می تواند در قالب طرح های اقتصادی به متقاضیان واگذار شود.

وی در خصوص پروژه های مناسب برای اجرا در این منطقه گفت: وجود کارخانه تولید پنلهای خورشید و زمین های وسیع مناسب باعث شده که طرح ساخت مزرعه خورشیدی تولید انرژی های پاک در همت آباد مورد بررسی قرار دهیم که می توان با جذب سرمایه گذار و حمایت و پشتبانی نهادی چون سازمان همیاری، تحقق این امر و کسب درآمدهای پایدار را برای این مجموعه و شهرداری همت آباد، متصور باشیم.

زروندی، بیان کرد: با توجه به ظرفیتهای کشاورزی و همچنین صنعتی در حوزه معادن مس و سنگ فیروزه درشهرستان و سهولت دسترسی شهر همت آباد به این ظرفیتها، می تواند طرح های دیگری چون، احداث پایان محصولات کشاورزی و ایجاد کارخانجات صنایع تبدیلی و فرآوری محصولاتی نظیر هندوانه،زعفران، پسته و ... و راه اندازی بازارچه و صنایع وابسته به سنگ فیروزه در این شهر مورد توجه قرار داد.

وی با تاکید بر لزوم همیاری و کمک بیشتر سازمان همیاری به شهرهای کوچک و کم برخوردار، استان، ادامه داد: در این راستا این نهاد اقتصادی توانمند می تواند با بهبود سازوکارهای تعاملی خود و در نظر گرفتن مشوق ها و تسهیلات مالی در تامین تجهیزات مورد نیاز در اجرای پروژه های شهری به شهرداری همت آبد کمک کند.

شهردار همت آباد با اشاره به اینکه باید سود کسب شده از فعالیتهای اقتصادی وسیع سازمان همیاری در بدنه شهرداری ها به عنوان سهامداران آن احساس شود، عنوان کرد: حتی این نهاد می تواند بخشی از عواید اقدامات خود را بع عنوان تسهیلات برای تقویت شهرداریهای کم بررخودار در نظر بگیرد.

وی با اشاره به لزوم تعیین نماینده شهرداران شهرهای با درجات هم سطح در شورای سازمان در جهت رفع دغدغه های متفاوت شهرهای کوچک و بزرگ استان، عنوان کرد: اگر انتخاب نماینده شهرداران بر اساس سازوکار مناسب انجام شود و شهرداری های با درجه های پایین در شورای سازمان همیاری نماینده داشته باشند، به نحو مطلوبتری مشکلات شهرهای کم برخوردار به این نهاد و مسئولان منتقل شود.

زروندی با اشاره تعامل تمامی شهرداریها با با سازمان همیاری شهرداریهای استان با تکیه بر اعتماد سازی این مجموعه، خاطر نشان کرد: قطعاًحمایت بیشتر از شهرداریها، برقراری ارتباط بین شهرداریهای مختلف در جهت بهره مندی کلیه خانواده شهرداریهای استان از ظرفیتهای رفاهی، گردشگری و سیاحتی شهرهای مختلف، پر رنگتر شدن و بهبود خدمات آموزش کارکنان شهرداریها همچون گذشته و ... می تواند این اعتماد و اطمینان را برای شهرداریها در جهت استفاده از ظرفیتهای سازمان همیاری ترغیب کند./.م.ا/1674/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا