شهردار مزداوند تاکید کرد؛ غار طبیعی مزداوند ظرفیتی بی مانند برای جذب گردشگر از سراسر کشور

۱۳۹۶/۹/۲۹ تعداد بازدید: ۳۷۳

شهردار مزداوند بر لزوم حمایت مسئولان استان به ویژه سازمان همیاری شهرداریها در جهت توسعه زیر ساختهای گردشگری در اطراف غار مزداوند در جهت معرفی این جاذبه زیبای طبیعی به سراسر کشور تاکید کرد.

 شهردار مزداوند بر لزوم حمایت مسئولان استان به ویژه سازمان همیاری شهرداریها در جهت توسعه زیر ساختهای گردشگری در اطراف غار مزداوند در جهت معرفی این جاذبه زیبای طبیعی به سراسر کشور تاکید کرد.

محمد گل محمدی در گفتگو با روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی گفت: مزداوند به عنوان مرکز بخش مرزداران در فاصله 90 کیلومتری شهر مشهد و در محور ترانزیتی بین المللی سرخس- مشهد قرار دارد و فاصله آن از مرکز شهرستان سرخس حدود 90 کیلومتر است.

وی افزود: جمعیت شناور مزداوند، همراه با نیروهای نظامی منطقه حدود 2 هزار و 500 نفر می باشد، که بر اساس آخرین سرشماری تعداد هزار و 300 نفر جمعیت ثابت در این شهر ثبت شده است.

شهردار مزداوند، ادامه داد: این شهر به لحاظ طبیعی و اقلیمی بسیار شرایط منحصر به فردی دارد، وجود غار زیبای مزداوند در این منطقه با قدمتی حدود هزار سال قبل میلاد مسیح، فضایی بکر، زیبا و شرایط آب و هوایی مطلوبش فضای خدادادی مناسبی برای استفاده گردشگران در طول سال ایجاد کرده است.

وی با اشاره به ظرفیتهای فراوان این منطقه کوهستانی، عنوان کرد: متاسفانه در چند سال گذشته، استفاده بهینه ای از منابع و امکانات شهر مزداوند نشده است و با افزایش مهاجرت کاهش حدود 15 درصدی جمعیت ثابت این شهر را شاهد هستیم.

گل محمدی بیان کرد: تلاش داریم با برنامه ریزی بیشتراز ظرفیتها، استعدادها و منابع این منطقه در جهت اشتغال زایی، توسعه بهره وری حوزه شهری و بهره مندی شهروندان از امکانات مطلوب تر استفاده کنیم تا علاوه بر ارتقاء اقتصادی و رشد فاکتورهای لازمه شهری، شاهد ثابت شدن جمعیت شهر نیز باشیم.

وی با اشاره به لزوم ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی در جهت توسعه و استفاده بهینه از ظرفیتهای فراوان این شهر عنوان کرد: ما در شهرداری مزداوند با تشکیل هیات عالی سرمایه گذاری شهر، 10 فرصت سرمایه گذاری مختلف را شناسایی کرده ایم و مطالعات و رایزنی های لازم درجهت تدوین طرحهای عملیاتی آنها در حال انجام است.

شهردار مزداوند ادامه داد: مهمترین فرصت سرمایه گذاری این شهر، طرح احداث دهکده رویایی تفریحی گردشگری غار مزداوند در فضایی حدود ۵۰ هکتار است که می تواند با گروه هدف و دامنه نفوذ گردشگران شرق کشور بسیار قابل توجه باشد، چرا که این پروژه در حوزه حمایت دولت نیز قرار میگیرد.

وی با اشاره به انتخاب مشاور و انجام فرآینده واگذاری تدوین طرح توجیهی دهکده گردشگری غار مزداوند، افزود: همچنین احداث مجتمع تفریحی رفاهی گردنه مزداوند نیز یکی دیگر از فرصتهای در دست اقدام شهرداری است که در مراحل واگذاری قرار دارد.

گل محمدی به نقش سازمان همیاری در راستای توسعه منابع و بهره وری و رشد اقتصادی در شهرهای مختلف عنوان کرد: اعتقاد داریم که باید از ظرفیتها و امکانات این نهاد در جهت پیشبرد اهدافمان در حوزه مدیریت و ارائه خدمات شهری به شهروندان مزداوندی استفاده کنیم.

وی با اشاره به تعامل این شهرداری با سازمان همیاری در حوزه  تامین سخت افزار و نرم افزارهای حوزه مدیریت شهری از این نهاد، گفت: انتظار داریم این سازمان به عنوان پشتیبان شهرداریها ، همراهی مالی بیشتری با شهرداران در جهت تامین نیازمندیهای این حوزه داشته باشد.

شهردار مزداوند با اشاره به توانمندیها و تجارب حوزه گردشگری سازمان همیاری، بیان کرد: قطعا حمایت و مشارکت سازمان همیاری در طرح های این حوزه شهر مزداوند می تواند عواید خوبی را در بر داشته باشد چرا که این سازمان با برخورداری از موسسه توسعه گردشگری خود به لحاظ تخصصی در این حوزه تجربیات راهگشایی دارد.

وی در پایان ابراز امیداوری کرد: می توان با حمایت و تلاش رسانه های استان و معرفی شهر مزداوند به ویژه غار زیبای این شهر، و فرصتهای مطلوب این حوزه شاهد حضور و فعالیت سرمایه گذاران در این منطقه و پیشبرد برنامه های توسعه ای شهرداری مزداوند در حوزه گردشگری و رونق بیش از پیش این صنعت در استان باشیم./.م.ا/1675/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا