شهردار سرخس عنوان کرد؛ساخت تیرپارک سرخس، یک ضرورت برای درآمد زایی پایدار در حوزه شهری

۱۳۹۶/۹/۳۰ تعداد بازدید: ۴۰۰

شهردار سرخس اظهار کرد: بیش از هزار و 80 دستگاه کامیون ترانزیت داخلی و بین المللی از سرخس عبور می کنند که با سرمایه گذاری در احداث مجموعه تیرپارک در منطقه می توان از این ظرفیت درجهت درآمدزایی پایدار استفاده کرد.

 شهردار سرخس اظهار کرد: بیش از هزار و 80 دستگاه کامیون ترانزیت داخلی و بین المللی از سرخس عبور می کنند که با سرمایه گذاری در احداث مجموعه تیرپارک در منطقه می توان از این ظرفیت درجهت درآمدزایی پایدار استفاده کرد.

بر لزوم حمایت های دولتی از این نهاد و در اختیار قرار دادن اقلام یارانه ای همچون گذشته برای تامین نیازهای شهرداریهای استان تاکید کرد.

احمد صفایی در گفتگو با روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در خصوص ویژگی های سرخس، گفت: این شهر مرزی در فاصله 185 کیلومتری مشهد واقع شده که از شمال و شرق با ترکمنستان، از جنوب به تربت جام و از غرب به دشت مشهد محدود می شود.

وی افزود: جمعیت این شهر بار اساس آخرین سرشماری بالغ بر ۴۰ هزار نفر می باشد و اقوام مختلف در آن سکونت دارند.

شهردار سرخس با اشاره به ظرفیتهای فراوان گردشگری این منطقه، ادامه داد: وجود دریاچه بزنگان در فاصله در 70 کیلومتری این شهر، آبگرم معدنی رها شده خانگیران، مقبره تاریخی بابا لقمان، کاروانسرای تاریخی رباط شرف و سد دوستی از جاذبه های خوبی است که می توان با برنامه ریزی و تدوین طرح های سرمایه گذاری، از این فرصتها به خوبی استفاده کرد.

وی به ظرفیتهای اقتصادی این شهر اشاره کرد و افزود: وجود منطقه ویژه اقتصادی، پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و تردد و قرار سرخس در مسیر مواصلاتی ترانزتی بین المللی نیز فرصتهای سرمایه گذاری خوبی در این حوزه  در منطقه ایجاد کرده است که طرح هایی در جهت استفاده از این پتانسیل ها در دستور کار شهرداری قرار دارد.

صفایی با تاکید بر لزوم همکاری و حمایت سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی از طرح ها و برنامه های شهرداریهای استان عنوان کرد: نگاه راهبردی سازمان همیاری را برای شهرداری سرخس غنیمت می شماریم چرا که به جهت گستردگی و چند وجهی بودن فعالیتها و رسالتهای این نهاد، تجربیات گرانبهایی در حوزه های مختلف در این مجموعه وجود دارد.

وی با بیان اینکه به کار مشورتی و توان بالای سازمان همیاری اعتقاد داریم، بیان کرد: قطعا اگر این سازمان در برنامه ها و طرح های مختلف به شهرداری سرخس کمک کند، ما در مسیر حرکتمان با سرعت بیشتری پیش خواهیم رفت. هرچند که عدم حمایت های دولتی از این نهاد در اختیار قرار دادن اقلام یارانه ای همچون گذشته برای تامین نیازهای شهرداریهای استان باعث شده که رسالت واقعی سازمان کم رنگتر شود.

شهردار سرخس با اشاره به ظرفیتهای سرمایه گذاری این شهر در بخش توسعه شاخصه های شهری اشاره و بیان کرد: ایجاد تالار پذیرایی، مهمانسرا، توسعه مراکز CNG، کارخانجات آسفالت، المان های شهری،  توسعه معابر، بافت فرسوده و  بروز رسانی حوزه حمل و نقل، وسایل بازی پارکها و ... از جمله نیازهای است که می توان با استفاده از علم روز دنیا و توان و مشارکت سازمان همیاری در جهت رفع هر کدام گام برداریم.

وی یکی از شاخص ترین فرصت های سرمایه گذاری شهر سرخس را احداث تیرپارک عنوان کرد و افزود:تردد بیش از هزار و 800 دستگاه کامیون ترانزیت داخلی و بین المللی از سرخس و مجاورت محل جانمایی این تیرپارک در نزدیکی خط آهن و امکانات منطقه ویژه اقتصادی سرخس، بستر مناسبی را برای بهره گیری از این ظرفیت درجهت درآمدزایی پایدار ایجاد کرده است.

صفایی و با بیان اینکه احداث این تیرپارک و بهره برداری صحیح از آن 50 درصد درآمدهای شهرداری سرخس را تامین خواهد کرد، اظهار داشت: اقدامات مطالعاتی این پروژه انجام شده است و امیدواریم با جذب سرمایه گذار و حمایت های مسوولان استانی به ویژه جدیت سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در همیاری با شهرداری در اجرای این طرح سرمایه گذاری بزرگ، این تیرپارک به همراه یک شهرک حمل و نقل در محل نمایی شده که در دهانه منطقه ویژه و در مجاورت جاده مشهد به سرخس قرار دارد، احداث شود./.م.ا/1676/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا