شهردار بیدخت تأکید کرد؛ ضرورت اجرای طرح های مشارکتی برای تحقق اهداف حوزه شهری در بیدخت

۱۳۹۶/۱۰/۱۷ تعداد بازدید: ۴۶۳

شهردار بیدخت بر توانمندی و نقش بخش خصوصی و جلب مشارکتهای دولتی و غیر دولتی در پیشبرد اهداف و برنامه های حوزه شهری تاکید کرد.

 شهردار بیدخت بر توانمندی و نقش بخش خصوصی و جلب مشارکتهای دولتی و غیر دولتی در پیشبرد اهداف و برنامه های حوزه شهری تاکید کرد.

محمد میر بیدختی در گفتگو با روابط عمومی سازمان همیاری شهرداری‌های خراسان رضوی گفت: شهر بیدخت با نزدیک به 6 هزار نفر جمعیت و وسعت 280 هکتار به عنوان جنوبی ترین شهر خراسان رضوی در مسیر جاده آسایی است که با مرز خراسان جنوبی تنها 30 کیلومتر فاصله دارد.

وی با بیان این که بیدخت دروازه ورود به خراسان رضوی از جنوب است، بیان کرد: شهرداری بیدخت در سال 1332 تاسیس شده و بیشترین منابع درآمدی ما در حوزه شهری از کارکرد ماشین آلات و کارخانه آسفالت شهرداری تامین می شود.

شهردار بیدخت با اشاره به تاکید شهرداری به توسعه ظرفیتهای گردشگری این شهر، بیان کرد: علاوه بر جمعیت ثابت شهر، حدود 20 هزار نفر در روز از شهرها و روستاهایی در بیدخت تردد دارند و از خدمات شهرداری استفاده میکنند.

میربیدختی به بافت تاریخی منحصر به فرد این شهر اشاره و تصریح کرد: می توان با سرمایه گذاری بر روی بافت خشک و گلی شهر که به عنوان یکی از 11 شهر منحصر به فرد تاریخی کشور مطرح است، برای جذب این حجم از شهروندان و مسافران و ارائه خدمات گردشگری و تفریحی به آنان از آن بهره برد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای احیای  بیش از 20 اثر ثبتی و تاریخی شهر بیدخت، عنوان کرد: 2 اثر تاریخی سراچه و خانه حاجی معین متعلق به بافت فرسوده شهر بیدخت در زمینی به مساحت 4 هزار متر مربع توسط شهرداری خریداری شده است که تلاش داریم با جذب سرمایه گذار و اجرای طرح های گردشگری به ویژه در حوزه بوم گردی در جهت احیای آنها، ظرفیتهای خوبی برای جذب میهمانان خارجی و داخلی قابل توجهی که به شهر وارد می شوند، ایجاد کنیم.

شهردار بیدخت با تاکید بر لزوم اجرای طرح های مشارکتی برای پیشبرد اهداف حوزه شهری، ادامه داد: تجربه نشان داده که با تکیه بر منابع بخش خصوصی و جذب مشارکت های مردم می توان در بخش مدیریت شهری مطلوب تر عمل کرد.

وی افزود:  ما نیز در شهرداری بیدخت پروژه های مشارکتی مختلفی در حوزه تکمیل ماشین آلات، احداث کارخانه 80 تنی آسفالت، هتل و تالار، مجموعه اداری و تجاری، پمپ بنزین و ... پیش برده ایم که تبدیل به منابع درآمدی  پایدار خوبی برای شهرداری خواهد شد و بخشی از دغدغه های شهرداران شهر را در آینده مرتفع خواهد کرد.

وی به اشتغال و فعالیت تعداد قابل توجهی از مردم شهربیدخت درحوزه حمل و نقل جاده ای کشور اشاره و  بیان کرد: یکی از ظرفیتهای خوب شهر وجود و تردد تعداد زیاد کامیونها در سطح شهر است که تلاش داریم با مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه گذار، کمپ کامیونداران بیدخت را برای ارائه خدمات به این قشر احداث کنیم.

میربیدختی گفت: از سازمان همیاری انتظار داریم به شهرهای دور از مرکزی چون بیدخت نیز توجه جدی داشته باشد چرا که ظرفیتهای خوبی برای اجرای طرح های مشارکتی در شهرهای کوچک استان وجود دارد.

وی با اشاره به توانمندیهای اقتصادی، سرمایه گذاری و تخصصی سازمان همیاری تاکید کرد: اینکه سازمان همیاری به عنوان رسالت اصلی خود حداقل در یکی از پروژه های تک تک شهرهای استان مشارکت داشته باشد، باعث دلگرمی، افزایش تعامل و ارتباط شهرداریها به عنوان سهامداران این نهاد توانمند، خواهد شد و اثرگذاری مطلوبتری نیز در دیگر جوانب بهره مندی از ظرفیتهای این دستگاه خواهد داشت.

شهردار بیدخت ادامه داد: ما به عنوان یک شهرداری کوچک و دور از مرکز، پروژه هایی داریم که هم درآمدزا است و هم اثر مطلوبی در خدمات رسانی به شهروندان و مسافران ورودی به شهر بیدخت خواهد داشت که نیاز به مشارکت بخش خصوصی و استفاده از توان اقتصادی و حداقل مشاوره های سازمان همیاری دارد.

وی به لزوم برنامه ریزی مسوولان استانی در ایجاد ثبات مدیریتی در سازمان همیاری شهرداریها، عنوان کرد:  همواره در دوران مختلف گفتگوهایی با مدیران این نهاد برای همکاری دوجانبه در طرح های مختلف انجام می شود که به دلیل تغییرات در دیدگاههای دست اندرکاران این سازمان به سرانجام موثری نمی رسد.

میر بیدختی با تاکید بر اینکه سازمان همیاری می تواند در حوزه رفاهی و توانمند کردن کارکنان زحمتکش شهرداریهای دور و نزدیک استان برنامه ریزی داشته باشد، بیان کرد: علاوه بر اینها، برگزاری منظم تر جلسات شورای سازمان با حضور شهرداران و ارائه گزارش های دوره ای مختلف از فعالیتهای این نهاد به شهرداریها به عنوان سهامداران آن می تواند نقش موثری درایجاد تفاهمات بیشتر در جهت بهره گیری از توان بالای این دستگاه در حوزه تامین نیازمندیها شهری و ارتقاء مدیریت شهرهای استان داشته باشد./.م.ا/1681/

  • - نویسنده:
نظرات

 نام:
 *نظر:
گزارش های تصویری
اوقات شرعی
Rss
آب و هوا